Erzincan’da Yarı Yıl Karne Tatili Başladı

Erzincan’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan 41 Bin 517 öğrenci, bugün karne alarak yarıyıl tatiline başlamanın sevincini yaşadı.  2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönem tatili 6 Şubat 2019 Pazar günü sona erecek.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı birinci yarıyılının sona ermesiyle Erzincan Vali vekili Yunus Emre Temel, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Erzincan Yavuz Selim İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Erzincan Vali vekili Yunus Emre Temel Yavuz Selim İlkokulu’nda yaptığı açıklamada, ‘’ Öğretmenlerimize öğrencilerimize sayın valimizin selamlarını iletiyorum. Gecen yıl uzaktan eğitim vardı bu yıl is e iyi başladık. Çocukları ve öğretmenleri olmayan bir okul boş bir kamu binası gibi olur. Geçen yılda böyle bir burukluk yaşadık. Bu sene yüz yüze eğitimlere başlamamızla beraber okullar eski günlerine döndü. İlk dönem itibariyle de okullarımız temizlik belgeleri açısında hepsi tamdı. Bütün tedbirler alınmıştı. Cumhurbaşkanımızın ve milli eğitim bakanımızın dediği gibi okullar bu dönemde kapanmaması gereken, eğer kapanacaksa en son kapanması gereken yerler olarak belirlendi. Çok bir sıkıntı olmadan da ilk dönemi hayırlısıyla bitirdik. Bir sonraki dönemde de daha sağlıklı şekilde okullarımızda yüz yüze eğitim devam edecektir.Çocuklarımızda bu 2 haftalık süreç içerisinde bol bol kitap okuyacaklar ve kendilerine ailelerine zaman ayıracaklar. Onlar içinde hayırlı olsun diyoruz’ diye konuştu.Velilerin çocukların kazandıkları kabiliyetleri kaybetmemeleri noktasında yapacakları eğitim çalışmaları bu kapsamın dışında. Okul aile öğretmen ve toplum dörtgeniyle biz eğitim faaliyetine sağlıklı yürüyeceğine inanıyoruz.’’ Dedi.

Vali Vekili Mehmet Arabacı, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve İl Milli Eğitim Müdürü sınıflarda öğrencilerin karne ve hediyelerini dağıttılar. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …