21 Şubat Çarşamba , 2024

Erzincan’dan 61. Yardım Tırı Suriye’ye gönderildi

Erzincan’da, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından hayırseverlerin destekleriyle temin edilen 23 ton gıda ve giyim malzemesi bulunan 61. Yardım Tırı Suriye’ye gönderildi.

Dernek binası önünde, un, bulgur, fasulye, makarna ve yağdan oluşan, yaklaşık 50 bin Türk lirası tutarındaki 23 tonluk gıda maddesi ile giyim malzemesinin yüklendiği yardım tırının, Suriye’ye gönderilmesi dolayısıyla tören düzenlendi.

Erzincan İnsani Yardım Derneği Basın Sözcüsü Mustafa Uçar, Erzincan İHH olarak Suriye’ye bu gün itibariyle 61. yardım tırını gönderdiklerini söyledi.  Suriye’deki savaşın vahim insani bir krize neden olduğunu, kimyasal silahlar ve bombaların hiç çekinilmeden kullanıldığını söyleyen Uçar, başta Halep olmak üzere İslam medeniyetinin kadim şehirlerinin yerle bir edildiğini anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:  “İHH İnsani Yardım Derneği olarak halkımızın desteği ile tüm mazlum coğrafyaya yardımlarımızı sürdürmekteyiz. Dernek olarak bu gün hayırsever halkımızın desteği ile 61. yardım tırımızı uğurluyoruz. Tırda başta un gıda muhtelif giyim eşyası ve su olmak üzere mali değeri 50 bin Türk Lirası olan tırımızı uğurluyoruz” diye konuştu.

Diğer Haber

Belediye’den Kadrolu İşçilere Yüzde 65 Zam Yapıldı

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında, Erzincan Belediyesine çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına taban yevmiye ve sosyal haklar …