22 Şubat Perşembe , 2024

Erzincan’dan İzmir’e Yardım Eli

İzmir’de meydana gelen depremin ardından Türkiye genelinde AFAD koordinasyonunda yardım kampanyası başlatıldı. Depremi yüreğinde hisseden Erzincan’da bu kampanyaya duyarsız kalmadı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas başkanlığında Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan’daki kamu kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Birçok kez deprem yaşamış olan Erzincan’ın depremin ne demek olduğunu iyi bildiğini ve acı günde İzmir’in yanında olacağına inandığını vurgulayan Vali Mehmet Makas, başlatılan insani yardım kampanyasının koordinasyonunu yapmak üzere AFAD Başkanlığının görevlendirildiğini söyledi. Vali Makas, Erzincan’da Valiliği,  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinatörlüğünde başlatılan Yardım Kampanyasına tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve tüm bağışçılarımızın afetzedelerin yanında olduğunu göstermesi açısından Erzincanlı vatandaşların bu duyarlılığa ve vefaya sahip hayır sahipleri olduğuna inandığını vurguladı.  Vali Makas, “Erzincan’ımızın güzel insanlarına saygılarımı sunuyorum” dedi.

Toplantıda depremzedelere yönelik yardım kampanyalar değerlendirilerek, katılımcılar depremzedelere yönelik kampanyaları destekleyeceklerini açıkladılar. Yardım için belirlenen banka hesaplarının ve ihtiyaç duyulan ayni yardım malzemelerinin duyurularının Erzincan Valiliği koordinasyonunda yapılacağı belirtildi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …