20 Mayıs Pazartesi , 2024

Erzincan’dan Türkiye Derecesi

2022 Yılı 53. TÜBİTAK Lise Öğrenciler Araştırma projeleri final yarışmasında Erzincan Türkiye derecesi yaptı.

2022 Yılı 53. TÜBİTAK Lise Öğrenciler Araştırma projeleri final yarışması ödül töreni Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Ankara Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonunda finalleri yapılan yarışmada sunumlarını yapan öğrenciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile ödüllerini aldı.

Bölgeler halinde gruplanarak elemeleri yapılan yarışmada, Erzurum Bölge Finalinde başarılı olan İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı üç okul arasından Erzincan Fen Lisesi büyük bir başarıya imza atarak “Yazılım” alanında Türkiye 2.si oldui

Öğrenci Batuhan İpek ve danışman öğretmeni Sadi Aksu Ankara’daki ödül töreninde ödüllerini aldılar. İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün: “Kendilerine emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum ve başarılarının daim olmasını diliyorum.” diyerek memnuniyetlerini ve iyi dileklerini iletti. Gün: “Ayrıca Erzurum’da yapılan bölge finallerinde dereceye girerek final yarışmasına katılan Gül-Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Eylül  Berfin Yıldırım, Aslıhan Şimşek ile danışman öğretmen Mehmet Taçyıldız’a, Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Zehra Özyiğit, Tuğçe Kübra Eren ile danışman öğretmen Nevin Kahraman’a bizlere bu heyecanı yaşattıkları için teşekkür ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum.” dedi.

Son olarak sözlerine: “Başından sonuna kadar emek vererek, elinden gelenin en iyisini yapan tüm öğrencilere ve onlara desteklerini esirgemeyen kıymetli danışman öğretmenlere de bu vesile ile tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …