18 Mayıs Cumartesi , 2024

“ErzinCANFest 2022” Etkinlikleri Düzenlenecek

Erzincan Valiliği tarafından  22 Haziran 03 Temmuz 2022 tarihleri arasında “ErzinCANFest 2022” adı altında geniş kapsamlı sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenlenecek.

Erzincan’da ilki gerçekleşecek olan “ErzinCANFest 2022” kapsamında düzenlenecek olan etkinlikler hakkında Vali Mehmet Makas başkanlığında; Erzincan Belediye Başkan Vekili  Savaş Sinanoğlu, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, ilgili kamu kurum müdürleri, siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla Lansman Toplantısı yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mehmet Makas, Erzincan’ın kültürel, doğal ve sanatsal özelliklerini ön plana çıkarmak amacıyla Valiliğimiz himayelerinde ilimizde “ErzinCANFest 2022” adı altında çeşitli etkinlikler düzenleneceğini söyledi. Erzincan  merkezinde ve ilçelerinde 12 gün boyunca farklı etkinliklerle birbirinden farklı kültürel ve sanatsal programlar ile vatandaşların, pandeminin stresini üzerlerinden tamamen atacağını söyleyen Vali Makas, düzenlenecek olan etkinliklerin kamu kaynağı harcanmadan, tamamının sponsor marifetiyle yapılacağını belirtti.

Vali Makas açılış konuşmasından sonra, 22 Haziran 03 Temmuz 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlikler hakkında sunum yapan Erzincan Vali Yardımcısı Hüseyin Remzi Konak, şehir merkezi ile birlikte sekiz ilçede programların düzenleneceğini söyledi. Tüm ilçelerde hem yetişkinler için hem de çocuklar için tiyatro gösterileri, çocuklar için oyun havuzları ve ücretsiz olarak ikram ve hediyelerde bulunulacağını ve Erzincanlı sanatçılar tarafından konserler verileceğini belirtti.

Erzincan  merkezinde ise, her biri farklı günlerde olmak üzere, Buray, Cem Adrian, Murat Dalkılıç, Elif Buse Doğan, Ozan Doğulu, Selin Geçit, Mustafa Yıldızdoğan ve Mary Jane gibi sanatçıların konserleri düzenlenecek.

Samsun Devlet Opera ve Bale Orkestrasının gösterisi ve Aşık Veysel Senfonik Konseri, yamaç paraşütü hedef yarışması, Geleneksel Okçuluk Türkiye Şampiyonası, yine Erzincan  merkezde yetişkin ve çocuklar için tiyatro gösterileri, Erzincan’ın  tarihi ve turizmini ön plana çıkaracak çağrılı fotoğraf günleri düzenlenecek. Düzenlenecek olan balon turları ve uçurtma şenlikleri ile gökyüzünde görsel şölen oluşturulacak.

Sunum eşliğinde yapılan bilgilendirmenin ardından toplantı, karşılıklı fikir alış verişinde bulunulması ve önerilerin yapılması ile sona erdi.

 

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …