ErzinCANFest 2022″ Fuarının Açılışı Yapıldı

ErzinCANFest 2022″ fuarının açılışı Saat kulesi  önünde gerçekleşti.

Açılışı gerçekleştirilen programa  Erzincan Valisi Mehmet Makas ve Eşi Elif Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Erzincan Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, kamu kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

Burada konuşma yapan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent “Erzincan’da ben doğduğum günden beri bu kadar festivallerin içine kark olmamıştı ilk önce 13 Şubat festivali 13 Şubat Kurtuluş şenlikleri sonra Üniversite bahar şenlikleri şimdi de en büyüğü bence bu büyük organizasyon. “ErzincCANFest” önce Şehrimize ve Ülkemize nefes verecek. ben başta Sayın Valimiz olmak üzere düzenleme tertip komitesine teşekkür ediyorum dedi.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ise “Erzincan Sayın valimizin başkanlığında kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. geldiği günden beri Erzincan’da büyük hizmetleri oldu bu yıl da çeşitli etkinliklerle festivallerle değerler kattı.

Erzincan bu tür etkinliklerle pandemi sürecini yorgunluğunu üzerinden atmış olacak. inşallah geleceğe daha dinamik kendisini hazırlamış olacak. bu minvalde yapılacak olan tüm etkinliklerimizi değerli Erzincanlı hemşehrilerimin katılımını bekliyoruz şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan Erzincan Valisi Mehmet Makas da “Canfest 2022 inanıyorum ki ilkini imza atıyoruz. bundan önce de sonra da daha güzelleri yapılmış olabilir ama büyüklük ve etkinlik çeşitliliği bağlamında bence ilki bunun kitap fuarı kısmını açmak aynı zamanda yine yerel esnafımızla hemhal olmak onlara destek vermek amacıyla 70 tane de esnaf stantını açmak üzere bir aradayız.

Fuar sadece kitap fuarı ve yöresel esnafımızın tezgahı şeklinde değil yerel sanatçılarımızın yer alacağı bir sahnemiz var yine çocuklarımıza evlatlarımıza yönelik oyun parkurları var İnşallah bu lokasyonda müthiş bir hareketlilik bekliyoruz. malumunuz asıl konserlerimiz Dörtyol’da olacak burası esnafımızı desteklemek hem de hareketli sürekli hale getirmek adına yapmış olduğumuz bir organizasyon.

Can Erzincanımıza katkı sağlayacağına inanıyorum. Belediye Başkanımıza Rektörümüze ve Milletvekillerimize özellikle teşekkür ediyorum. işin mutfağında bulunan başta vali yardımcın Remzi Konak kardeşim olmak üzere bütün Vali yardımcılarımızın desteği var esnaf odamız ticaret odamız hayır sever iş adamlarımızdan oluşan tüm üyelere şükranlarımız sunuyorum. Erzincanımıza hayırlı uğurlu olsun dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İlmüftü Yardıcısı tarafından dua edildi. kurdalesi kesilen stant açılışının ardından protokol tarafından esnafların açtığı stantlar gezildi.

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …