13 Nisan Cumartesi , 2024

Erzincan’ı Avrupa’ya ve Asya’ya taşımış olacağız

Türkiye’nin en kapsamlı  şeklinde düzenlenen  Arıcılık Fuarına, Erzincan Saf Petek firması damgasını vurdu. Düzenlenen   8. ARMASAD  fuarına  tüm arı sevdalıları yoğun ilgi gösterdi.

Arıcılık Malzemeleri ve Arı Ürünleri Sanayicileri Derneği (ARMASAD) tarafından düzenlenen ve  Türkiye’nin en kapsamlı  Arıcılık Fuarı 14 -17 Ekim  2021 tarihleri arasında  yapıldı. Fuar’da Erzincanlı İş Adamlarımızdan Eyüp Ömer Özyiğit’in yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Saf Petek standına  ilgi büyük oldu. İmalatçılar ve Arıcıları bir araya getiren organizasyon Ankara’nın en büyük mekânlarından Altınpark fuar merkezinde düzenlendi. Fuara katılan Erzincan Saf Petek firması arıcılık alanında Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlayan öncü firmalar arasında bulunuyor.

Erzincan’dan yurt dışına uzanan bir ticaret

Ankara Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşen  Arıcılık Fuarın da Saf Petek firması yurt içi ve dışından yoğun ilgi gördü.Fuarla ve firmayla ilgili olarak konuşan Saf Petek Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Ömer Özyiğit, 1974 yılından beridir dededen kalma bu mesleği bugüne taşımanın gururunu yaşadığını dile getiren Özyiğit konuşmasına şöyle devam etti: ‘ 8.incisi düzenlediğimiz ARMASAD  katıldı. Fuar ve oluşumu oluşum güzeldi. Erzincan’ın haklı gururunu yaşamak güzeldi. Yurt dışından gelen misafirlerimizle  2 yıl aradan sonra karşılaşmak güzel oldu. Yine Türkiye’ deki misafirlerimizi ve bayilerimizi ağırladık. Fuarda yeni ürünlerimizin tanıtımını yaptık. Bunun yanında 3 yurt dışı bağlantısı yaptık. Düne kadar 8 ülkeye ihracat yaparken şimdi 11 ülkeye ihracat yapmaya hazırlanıyoruz. Yavaş yavaş Erzincan’ı Avrupa’ya ve Asya’ya taşımış olacağız.

Arıcılık alanında birçok yerde duyurmaya çalışıyoruz

Saf Petek olarak bugün ülkemizin ve şehrimizin adını arıcılık alanında birçok yerde duyurmaya çalışıyoruz. Bulgaristan, Yunanistan, Nahcivan, Azerbaycan, Sırbistan, Libya, Makedonya, Bosna Hersek, Tunus gibi  ülkelerle bugün ihracat yapıyoruz. 2022 yılında ise bu alanda daha büyük bir ihracat düşünüyoruz. Daha önceleri Çin’den  alan ülkeler şuan bizlerle bağlantıya geçti’ şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …