“Erzincan’ımızın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yılını Kutluyoruz”

AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ve AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut, Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103.yıldönümü ve üç aylar dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladılar.

Şireci ve Bulut mesajlarında; “Erzincan’ımız Birinci Dünya savaşında Ruslar tarafından işgal edilmiştir. Rus işgali zamanında silahlı düşman çetelerinin birçok kanlı olaylara sebep oldukları savunmasız halka zulüm ve işkenceler yaptıkları, tarihi bir gerçektir. Ancak verilen onurlu ve büyük bir mücadele ile Erzincan’ın yiğit insanları 13 Şubat 1918 tarihinde düşman işgalinden kurtulup özgürlüğüne kavuşmuş olup, kurtuluşla birlikte, kendine güvenini tazelemiş ve var oluşunun iradesini hiçbir gücün kıramayacağını herkese açıkça ilan etmişlerdir. 103 yıl önce vatanları için ölme onurunu göstermiş ve en yüksek makama, şehitlik mertebesine ulaşmışlardır.

Kurtuluş günleri şevk ve heyecanlarımızın yenilendiği günler olmasının yanında, tarihin gizli kalmış sahifelerinin de bilimsel çalışmalarla gün ışığına çıkarılma günüdür. Bizi biz yapan milli ve manevi değerlerin neler yapabileceğini, en umutsuz anda yaşlısı, genci, kadını ve erkeği ile bütünleşen mazlum ve mağdur bir milletin dini, imanı, namusu, vatanı ve tarihi uğruna neleri göğüsleyebildiği ve bugün, göğsümüzü kabartan aziz şehitlerimiz sayesinde Erzincan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yılını kutluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin kurtuluş gününü kutluyor, Erzincan’ımızı bizlere bahşeden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyoruz.

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı´nın da müjdecisi olan 3 aylara erişmenin mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. Bu aylarda ayrı bir huzur ve maneviyat iklimi içinde yaşadığımız kâinat, ayrı bir soluk alacaktır.  Üç aylar, Regaib Kandiliyle başlayan, bin aydan hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşan kandiller zincirini içinde barındıran, Ramazan Bayramıyla da maddi ve manevi alanda Bayrama dönüşen manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır.

Bu ayların tüm insanlığa başta sağlık, barış ve huzur getirmesi, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimizin üç aylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah´tan niyaz ediyoruz” ” ifadelerini kullandılar.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …