Erzincan’ın Eğitimde Başarısı Artacak

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Ulalar Anadolu Lisesi Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını ziyaret etti. İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün Ulalar Anadolu Lisesini ziyaret ederek yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrenciler ile bir araya geldi.

Kursa katılan öğrencilerle hedefleri konusunda sohbet eden İl Müdürü Aziz Gün, öğrencilerin gelecek ile ilgili hedeflerini belirleyip o yolda ilerlemelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bütün uzun yolculukların ilk adımla başladığını söyleyen İl Müdürümüz pandemiden (Covid-19) dolayı yaşanan belirsizliklere rağmen hedeflerini belirleyerek bu hedefler doğrultusunda çıktıkları bu uzun yolda ilk adımı atarak yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek gerekli tedbirleri alıp katıldıkları için öğrencilere teşekkür etti.

2019-2020 eğitim-öğretim yılı YKS de Sözel puan türünden Türkiye’de 7.383. olan öğrencinin Ulalar Anadolu Lisesinden yani kendi aralarından çıktığını kursa katılan öğrencilere vurgulayan Gün, bu başarının bir sonraki yıl sınava girecek olan öğrencilerimizle daha da yukarıya çıkacağına inandığını belirtti.

Okul müdürü Deniz Ergün’ den okulun genel durumu ile 12. sınıfa geçen öğrencilerin genel durumu hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün daha sonra Ulalar Anadolu Lisesi çalışanlarına iyi günler dileyerek okuldan ayrıldı.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …