22 Şubat Perşembe , 2024

Erzincanlı Sporcular Portekiz’de Şampiyon Oldu

Erzincanlı Milli sporcular Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin bütün rakiplerini yenerek Türkiye ye Altın Madalya kazandırdılar.

Portekiz de yapılan 58 Portugal İnternasyonel Cahampıonshaps 2023 Turnuvasında Erzincanlı Milli sporcular Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin yaptıkları çekişmeli maçlar sonucu bütün rakiplerini yenerek Türkiye ye Altın Madalya kazandırarak şampiyon oldular.

41 Ülkeden 44 çift bayanın katıldığı çift bayanlar kategorisinde sporculardan Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin aldığı bu önemli başarı ile takdirle karşılandı. Turnuvayla  ilgili açıklama yapan Milli takım Antrenörleri Murad Sönmez ve Uğur Erçetin: ‘Sporcularımız çok zor şartlar altında bu turnuvaya gittiler Türkiye nin Tek Avrupa şampiyonu olmalarına rağmen ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğümüzün Olimpiyata gidebilecek sporcular arasında listeye alınmalarına rağmen hic bir turnuvaya gönderilmeden Olimpiyat  iddiaları kalmadı denilerek Olimpik kotadan çektirilen sporcularımızın almış oldukları bu başarısı çok daha önemli ve anlamalı oldu bizim için  Erzincan lı sporcularımızın nasıl bir haksızlığa uğradıklarının da ispatı oldu .Şu andan sonrada biz değerli yetkililerden sporcularımızı yeniden olimpiyat kotası sürecine alınıp  turnuvalara gönderilmesini istiyoruz gittikleri bu turnuvalar sonucu da eminim ki sporcularımız Olimpiyatlara gitme hakkını kazanacaklardır bizim bu mücadelemizde ilimizdeki ve Spor genel Müdürlüğümüzdeki değerli yetkililerden yardım bekliyoruz .Ayrıca bu turnuvaya da Eski Spor Bakan Yardımcısı  yeni Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu  beyin girişimleri ve Erzincan Türk Telekom Spor kulübünün ekonomik katkılarıyla gittik. İnşallah gerekli girişimler yapılır sporcularımız Olimpiyat için gerekli turnuvalara gönderilir ve Erzincan dan yetişen sporcular Olimpiyatlarda Ülkemizi temsil ederler’ diye konuştu.

 

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …