19 Haziran Çarşamba , 2024

Esmanur’un Anıtkabir’i Görme Hayali Gerçekleştirildi

Erzincan’da yaşayan 16 yaşındaki down sendromlu Esmanur Uygur’un Anıtkabir’i görme hayali, Erzincan Valiliğinin girişimleriyle gerçekleştirildi.

Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü çok sevdiğini ve Anıtkabir’e gitmek istediğini, kendisini ziyarete giden üniversite öğrencisi gönüllü gençler aracılığıyla sosyal medya üzerinden Erzincan Valiliğine ulaştıran Esmanur’un bu isteğine , Vali Mehmet Makas duyarsız kalmadı. Minik Esmanur’u ve üniversite öğrencisi gönüllü gençleri makamında ağırlayan Vali Makas, gerçekleştirilen ziyarette minik Esmanur ile yakından ilgilendi. Esmanur’un Anıtkabir’e gitme isteğini gerçekleştirmek için gereken desteği vereceğini belirten Vali Makas, Esmanur ve üniversite öğrencisi gönüllü gençler ile bir süre sohbet etti.

Erzincan Valiliği destekleriyle, ablası ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden Minik Esmanur, Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesine karanfil bırakarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …