16 Haziran Pazar , 2024

Esnaftan sıcak davranış

Erzincan’da esnaf soğuk kış aylarının yaklaştığı  bugünlerde yürekleri ısıtan bir davranış sergiliyor.

Erzincan’da bir grup esnaf, yardım çalışmalarını artırarak ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım ediyor. Esnaf, kendi imkanları ile 150 öğrenciye mont, ayakkabı ve elbise yardımında bulundu. Hazırlanan yardım paketlerini kendi elleriyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorlar.

Yapılan yardım faaliyetleri hakkında açıklama yapan Yakup Doğan: ‘ daha önce de farklı kampanyalar yaptık. Daha sonra esnaf arkadaşlar ile başka neler yapabiliriz diye istişarelerde bulunduk. Bugünde  böyle bir çalışma aklıma geldi. Amacımız ihtiyaç sahiplerine kışlık montu, botu olmayan ihtiyaç sahiplerine ulaşmak. Bunu da sosyal medya aracılığıyla duyurmaya çalıştık. Böylede bir kampanya başlattık. İhtiyaç sahiplerine daha önce de belirlediğimiz ihtiyaçlarını götürmeye çalışıyoruz. Tamamen esnaf dayanışması ad altında yaparak yardımcı olmaya çalışıyoruz. İhtiyaç sahiplerini de okul öğretmenlerinden, muhtarlarımızdan ya da çevre vatandaşlardan öğrenerek belirliyoruz. Bu kampanyaya yaklaşık 20 esnaf katıldı.Kimisi oto tamircisi, tuhafiyeci, kafeci, giyimci gibi bir çok arkadaşımız katkıda bulundu. Taşıma noktasında da yardımcı olan esnaf arkadaşlarımız oldu. Emeği geçen herkese de  çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …