eTwinning Proje Ekibinden Aziz Gün’e Ziyaret

Haber: Eren Varlı

Demirkent TOKİ Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Şule Demir’in yürütücüsü olduğu “Asparagas” eTwinning Projesi kapsamında yapılan etkinlikleri içerin haber dergisi “ASPARAGAS” İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’e takdim edildi.

Ziyarete Demirkent TOKİ Ortaokulu Müdürü Ahmet Sağsöz, eTwinning proje ekinde yer alan İngilizce öğretmeni Şule Demir ve projede görevli öğrenciler; Miraç Güneş, Zehra Kılıçkaya ve Yusuf Tuna Ateş katıldı.

eTwinning projesi hakkında bilgi veren İngilizce Öğretmeni Şule Demir, projenin 5 Türk, 5 Yabancı ortakla yürütüldüğünü ve medya okuryazarlığı temalı uluslararası bir proje olduğunu belirtti. Projede medya okuryazarlığı basamakları olan erişim, analiz, değerlendirme adımları ile ilgili çalışmalar yapıldığını ifade eden Şule Demir, proje sayesinde öğrencilerin eleştirel düşünme becerilerinin geliştiğini belirtti.

Okul Müdürü Ahmet Sağsöz ise yaptığı açıklamada, proje sayesinde öğrencilerin üretim basamaklarında diğer ülkelerdeki öğrenci gruplarıyla birlikte çalışarak takım halinde çalışmayı öğrendiklerini belirtti. Projenin sonunda öğrencilerin hazırladığı haber dergisinin de tamamen öğrencilerin bir ürünü olduğunu söyledi.

Açıklamaların ardından Demirkent TOKİ Ortaokulu Müdürü Ahmet Sağsöz ve İngilizce Öğretmeni Şule Demir tarafından Proje kapsamında hazırlanan Asparagas dergisi İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’e takdim edildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, böyle bir eTwinning çalışması yaptıkları için başta projede görevli öğrenciler olmak üzere, İngilizce Öğretmeni Şule Demir’e Demirkent TOKİ Ortaokulu yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederek başarılar diledi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …