16 Haziran Pazar , 2024

Evlilik Öncesi Eğitim Verildi

Aile Eğitim Programı(AEP) kapsamında vermekte olduğumuz eğitimlerimiz devam ediyor. Aile  Eğitimcilerimiz tarafından 3. Ordu Komutanlığı’na bağlı MEBS Alayı’nda AEP ve Evlilik Öncesi  eğitimler gerçekleştirilmiştir.

Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, 3. Ordu Komutanlığı’na bağlı MEBS Alayı’nda  Aile Eğitimi Programı (AEP) ve evlilik öncesi eğitimleri verildi.

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve koordinesini Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün yürüttüğü   Aile Eğitim Programı (AEP) ve Evlilik Öncesi Eğitimler gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen bilgilendirme seminerinde  katılımcılara, evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirini iyi tanıması, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmeleri, etkili iletişim kurma yollarını ve karşılaşabilecekleri sorunlarla nasıl baş edeceklerini bilmeleri konuları üzerinde duruldu.  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerince ailelerin sorun çözme kapasitesini arttırmak, aile olmanın, yuva kurmanın sorumluluklarını aktarmak amacıyla eğitim, danışmanlık ve farkındalık çalışmalarının devam edebileceği bildirildi. Bu kapsamda eğitim faaliyetleri Erzincan’da 3. Ordu Komutanlığı’na bağlı MEBS Alayı’nda gerçekleşti.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …