13 Ağustos Cumartesi , 2022

Garnizon Şehitliğinde Anma Programı Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Garnizon Şehitliğinde anma programı düzenlendi.
Düzenlenen törene Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Erzincan Cumhuriyet Başsavcı Vekili İrfan Alper, Erzincan Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Porf. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende devletimiz, milletimiz ve şehitlerimiz için dualar edildi.

Ardından Şehitlik özel defterini imzalayan Erzincan Valisi Mehmet Makas, deftere yazdığı mesajında; “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün beşinci yıldönümünde; demokrasimiz, bayrağımız, milletimiz ve vatanımız için mücadele ederken şehadete erişen 15 Temmuz şehitlerimize ve şanlı tarihimiz boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, en derin saygılarımı sunuyorum” dedi.

Programın sonunda Vali Makas ve katılımcılar, şehit mezarlarına karanfiller bırakıp, şehit yakınları ile görüştüler.

 

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …