21 Şubat Çarşamba , 2024

“Gazeteciler Günü’nü En İçten Dileklerimle Kutlarım”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Aksun açıklamasında; “Gücünü milletten alarak mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan ve milletin sesi olan basın mensuplarının ne kadar ağır şartlarda çalıştığının farkındayız. Milli mücadele yıllarında dahi milli duygulara hitap ederek milli birlik ve beraberliğin sağlanması yönünde görevini en iyi şekilde yerine getirmiş, hem Anadolu’nun düşman işgaline karşı direnişin sesi olmuş hem de bu direnişin kahramanlarının destanını yazmıştır basın mensupları.

Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından ve temel taşlarından olan basın, her zaman ve her yerde doğru, tarafsız, ilkeli haber vererek, objektif davranarak haber alma özgürlüğümüzü sağlayan en etkili araçtır. Sürekli kendini yenileyerek daha kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışan, kamuoyu ve kamu arasında köprü kuran, kamuoyunun nabzını tutan, ülkemizin gelişen ve güçlenen demokrasisine önemli katkıları olan basınımız görevini büyük gayretler sarf ederek yerine getirmektedir.

Bu önemli görevi icra eden başta yerelde çalışan gazetecilerimiz olmak üzere tüm gazetecilerimizin bu özel gününde yanında olduğumuzu belirtir 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım” dedi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …