Gazi Mustafa Kemal Atatürk Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü münasebetiyle Erzincan’da anma programı düzenlendi.

10 Kasım Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıl dönümü münasebetiyle anıldı. Program kapsamında Erzincan Belediyesi önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi. Düzenlenen çelenk sunma törenine Vali Mehmet Makas, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, mülki ve askeri erkân, muharip gaziler, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Erzincan Valiliği, 3. Ordu Komutanlığı ve Erzincan Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumunun ardından saygı duruşunda bulunularak, Türk bayrakları yarıya indirildi. Sirenler ile birlikte araçlarda korna çalınarak, saygı duruşuna eşlik edildi. Akabinde İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğünce günün anlam ve önemine binaen öğretmen ve öğrenciler tarafından şiir ve konuşmalar yapıldı. Ardından liselerarası düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Vali Mehmet Makas, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Ali Alper Orkun, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun tarafından ödülleri verildi.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …