15 Temmuz Pazartesi , 2024

Gece Saat 01:00’dan İtibaren Yeni Acil

Haber: Eren VARLI

Erzincan’da Sağlık hizmetlerinden sorumlu Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti. Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı ziyarette, 250 yataklı ek hizmet binasının hizmete açılması ve taşınma sürecini yerinde değerlendirdi.

Ziyarette Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı’ya Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Erkan Hirik, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Orhan Çimen ve Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Babürşah Taşlı eşlik etti.

Ziyaretle bilgi veren Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Erkan Hirik; “ Ana binada hizmet veren, dâhiliye servisi ve Işıkpınar yerleşkesinde hizmet veren göğüs hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları ve göğüs hastalıkları yoğun bakımı, yeni hizmet binamıza hastalarımızın ve çalışanlarımızın güvenliği açısından gerekli tedbirler alınarak taşınma süreci gerçekleştirilmiştir. Yine Işıkpınar yerleşkemizde hizmet vermekte olan 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezimiz ana binamıza taşınarak 20 yatak olarak hizmet vermeye devam edecektir. Taşıma sürecinde emeği geçen tüm Hastane Yöneticilerimize, sağlık çalışanlarımıza ve sabırla, büyük bir anlayış gösteren hastalarımıza ve Erzincan’ ımıza teşekkür ederiz” dedi.

Ayrıca 08.02.2020 tarihi itibariyle gece saat 01:00’dan itibaren Acil Sağlık Hizmetlerinin yeni binada hizmete devam edeceği açıklandı.

Diğer Haber

“Bebek Dostu Kuruluş” değerlendirmesi yapıldı

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi …