21 Şubat Çarşamba , 2024

“Geleceğe Not Bırak”

Geleceğe enerjin kalsın e-twinning projesi “Geleceğe Not Bırak” etkinliği standı açıldı.

Saat kulesi önünde yapılan açılışa İl Millî Eğitim Şube Müdürü  Hasan Güneş, Erzincan’da ki okul ve kurumların yöneticileri, öğretmenleri ile çok sayıda veli ve vatandaş katıldı.

Renkli görüntülere sahne olan etkinliği gerçekleştiren öğretmenler projeleri ile ilgili şu açıklamalarda bulundular:“Geleceğe Enerjin Kalsın” e-Twinning projesi, uluslararası ortaklarla beraber enerji verimliliğine dikkat çekmek için yapılan bir projedir. Amacımız değişen dünya şartlarında enerji tasarrufunu sağlamak için farkındalık yaratmak ve insanları bu konuda bilinçlendirmek. 2 ortağı yurtdışından, 8’i Erzincan’dan olmak üzere toplam 10 ortaklı bir projedir. Ortak okullardan kurucumuz olan Bayırbağ İlkokulu Öğretmeni Ebru Güler ile beraber; Ulalar 75. Yıl Bayrak Ortaokulundan Emine Beyza Kalkan, Erzincan Ortaokulundan Merve Yılmaz, Yunus Emre Ortaokulundan Berrin Karademir, Ulalar 75. Yıl Bayrak İlkokulundan Hacer Kandil, Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulundan Betül Kutlu Göktürk, Kavakyolu Anaokulundan Büşra Sena Demir Özyiğit ve Üzümlü Nusret Yılmaz İlkokulundan Zafer Güler’dir. ‘Geleceğe Not Bırak’ etkinliği ile öğrencilerimizle kostümler tasarlayarak, mink ressamlara geleceğe dair boyama, büyüklerimize de geleceğe dair defterimize notlarını yazdırarak farkındalığın artmasını sağladık.

.

Diğer Haber

Belediye’den Kadrolu İşçilere Yüzde 65 Zam Yapıldı

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında, Erzincan Belediyesine çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına taban yevmiye ve sosyal haklar …