19 Haziran Çarşamba , 2024

GELECEĞİN KAYAKÇILARI ERGAN DAĞINDA

Erzincan  İl Milli Eğitim Müdürü  Aziz Gün ve Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişleri Numan Çelik ve Fatih Şimşek ile birlikte, “Geleceğin Kayakçıları  Ergan Dağı’nda” Projesini yerinde görmek ve incelemek üzere Ergan Dağı Kayak Merkezi’ni ziyaret ettiler.

 

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Geleceğin Kayakçıları  Ergan Dağı’nda” projesinde amaç; öğrencilerin akademik, kültürel, sanatsal ve bedensel gelişme süreçleri devam ederken onların kayak yapmalarına imkan sağlamak ve kayak alanındaki ilgi ve becerilerini keşfetme fırsatı sunmak.Projede, hedef grupları Erzincan il merkezinde bulunan ilkokul 3 ve 4. Sınıf ile ortaokul 5 ve 6. sınıf öğrencileri. Projenin koordinatörleri Erzincan’da  görev yapan Beden Eğitimi Öğretmenleri Nurettin Can ve Halit Yüce’dir.

 

Uygulamaya koyulan bu proje ile amaç; Öğrencilerin doğa ile baş başa spor yaparak zihinsel yorgunluklarını atmalarına derslerine daha iyi konsantre olmalarına dolayısı ile akademik başarılarını daha da geliştirmelerine katkı sağlamak, Öğrencilerin yeni çevre ve arkadaşlıklar edinerek sosyalleşmelerini sağlamak.  Öğrencilerin dijital ortamdan uzak kalmalarını sağlamak ve

doğa ile mücadele etmeyi öğrenerek özgüven kazanmalarını sağlamak. Profesyonel eğitimlerle birlikte kayak sporunun bölge halkına küçük yaşta sevdirilmesini sağlamak. Küçük yaşta verilen eğitimlerle birlikte ilerleyen zamanlarda bölgeden kayak sporcularının yetişmesini sağlamak.

Ergan Dağı Kayak Merkezi’nin tanıtımı ve kayak sporunun il genelinde yaygınlaşmasını sağlamaktır.

 

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …