16 Ağustos Salı , 2022

Geleneksel oyun şenliği kapanış programı yapıldı

Erzincan İl Müftülüğü tarafından 2022 yılı 4-6 yaş Kur’an Kursu talebelerine yönelik geleneksel oyun şenliği kapanış programı yapıldı. Şenlikte aileler tarafından hazırlanan Kermeste elde edilecek olan gelir Kur’an Kurslarına harcanacak.

Atatürk Parkında gerçekleştirilen 2022 yılı 4-6 yaş Kur’an Kursu talebelerine yönelik geleneksel oyun şenliği kapanış programına Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır, AK Parti İl Başkan Vekili Enver Karaağaç, MHP İl Başkanı Salih Aksu, İl Müftülüğü personelleri, Kur’an Kursu öğreticileri, 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencileri, aileleri ve davetliler katıldı..

Programın açılış konuşmasını yapan Erzincan İl Müftüsü burhan Çakır, “4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencilerinin hem kaynaşma hem de eski çocuk oyunlarını hatırlatma adına bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

Peygamberimiz(S.A.V) ve tüm peygamberlere sonsuz selam ve salatı selamlar olsun diyerek konuşmasını sürdüren il müftüsü çakır, “4-6 yaş kadim oyunlar şenliğimize katılım sağlayan sizlere çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz Sefalar getirdiniz. Erzincan’ımızda yaklaşık Bin’ e yakın 4-6 yaş kurslarımızda okuyan çocuklarımız var. Biz görevliler bu yavrularımıza bir yandan dini eğitim verirken diğer taraftan değerler eğitimi de vermekteyiz. Anne babaya saygı, büyüklere saygı, devlete hizmet, Peygamberi tanıma, Allah sevgisini kalbe yerleştirme ve el becerilerini geliştirme adına burada bulunan yavrularımıza eğitim vermekteyiz.4-6 yaş gurubu kurslarımıza halkımızın da teveccühleri her geçen gün daha da artıyor. Bugün de burada Kadim oyunlar şenliği adı altında toplandık. Çocukluğumuzda en çok oynadığımız oyunların yer aldığı oyunlarımız olacak. Buradan tüm ailelere hem katılımları hem de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ardından konuşmasını yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 4-6 yaş gurubu etkinliklerini düzenleyen il müftülüğümüz ve değerli çalışanlarına saygılarımı sunuyorum. Bu etkinliklerin 4-6 yaş gurubu yavrularımızın işlenmesi gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak en önemli görevlerimiz arasında. Çocukluğumuzda oynadığımız oyunları unutamadık ama geçmiş zaman içerisinde maalesef sosyal medyaya hapis olan çocuklarımızın bu tür sıkıntılardan kurtulması için bu oyunları düzenlenen etkinliklerin doğan yaşam alanlarında yapılması çok kıymetli bir davranış. Bu etkinliğin düzenlenmesinde il müftülüğümüz, il müftülüğü personelleri ve Kur’an kursu eğiticilerimiz ile ailelerine teşekkür ediyorum. Zaten 4-6 yaş kur’an kurslarına ilgi her geçen gün artıyor, inşallah artmaya devam edecek. Bizler çocuklarımıza değerler eğitimlerini vermezsek ,İnancımızın gereklerini yerine getirilmesini öğretmezsek mutlaka bir yerde kopukluk olacaktır. Bunu düzeltmek uzun zaman alacaktır. Emeği geçen hocalarımıza da saygı ve şükranlarımız sunuyorum” dedi.

Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın konuşmasının ardından 4-6 yaş Kuran Kursu gurubunun Semazen gösterisi, miniklerin ilahi okuması ve sonrasında, çeşitli yarışmalar yapıldı. Program Eğlenceli oyunlar, farklı atölye çalışmaları ve katılan öğrencilere değişik ödüllerin verilmesi ile sona erdi.

Diğer Haber

Rektör Yardımcılığı Görevinde Devir Teslim Töreni

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Çağrı Çırak düzenlenen devir teslim …