Gençler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası Erzincan’da

Erzincan önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Gençler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası Erzincan’da düzenlenen seronomi ile start aldı. Merkez Spor Salonundaki Türkiye Şampiyonasına 40 ilden 500 sporcu katılıyor.

Gençler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası Erzincan’da başladı. Merkez Spor Salonunda düzenlenen Türkiye Şampiyonasına 40 ilden 500 sporcu katılıyor. Düzenlenen şampiyona Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Belediye Başkan Cemalettin Başsoy, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Süreyya Yoğurtcu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İL Müdürü Burak Mumcu, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Cumhurbaşkanlığı İletişim Erzincan Şube Başkanı Yahya Tekin, kurum amirleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Gerçekleştirilen seronominin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından sahneye mehter takımı çıkarak gösteri sundu. Konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu ise Türkiye Şampiyonasının Erzincan’da düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkür ederek tüm sporculara başarı dileklerinde bulundu.

Kürsüye konuşmacı olarak gelen Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Süreyya Yoğurtcu; “Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen 66 sporcu 140 spor kulübü ile Erzincan’da bir araya geldiler. Türk güreşi Türk sporuna en fazla madalyalar getiren spor dalıdır” dedi.

Ardından konuşan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy; “ Bugün burada Türkiye’min dört bir yanından gelen  ülkemizi temsil edecek birbirinden yetenekli yüzlerce dünya şampiyonu adaylarımız var. Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Sizlerin yeri herkesten farklı çünkü sizler bizim atalarımızdan gelen bir sporun temsilcilerisiniz.

 

Erzincan’da ilk defa Türkiye Güreş şampiyonası yapılması ve bununda benim başkanlık dönemime denk gelmesi beni ayrıca gururlandırdı. Biz her zaman sporun ve sporcunun yanında olduk. Yaz ayları geldiğinde her sene sporsever bir gençlik yetiştirmek için okullar tatile girer girmez yaz spor okullarını açtık. Erz. Enerji Erzincan Belediyespor’u kurduk. U15 takımımız ilk yılında Erzincan şampiyonu oldu ve daha da güzel yerlere geleceğine inanıyorum. İnşallah bundan sonra şehrimizin futbol takımını Erzincanlı gençlerimiz sırtlayacak. Erzincan Belediye Spor Kulübü sporcusu Ethem pak kardeşimiz Tekvandoda dünya 2’ligi kazandı. Bir şeyleri yapmak için gayret edince başarı her zaman burnunuzun dibinde oluyor. Değerli kardeşlerim inanıyorum ki barış ve centilmenliğin kazandığı bir şampiyona geçireceğiz. Hepinize hayatınızda ki her alanda başarılar diliyor gözlerinizden öpüyorum” dedi.

Son olarak konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş; “Bu turnuva için ilimize gelen bütün sporculara başarılar diliyorum. İnsanlık tarihinin en eski sporları arasında yer alan ve zamanla bizimle özdeşleşen güreş aynı zamanda bizim ata sporumuz. Geçmiştin beri uluslararası müsabakalarda aldığımız dereceler ilgimizi kat kat arttırmıştır. Geniş katılımlı bir sporun ilimizde yapılması bizi mutlu etmiştir” dedi.

Konuşmaların ardından mindere çıkan sporcular farklı kilolarda birbirine üstünlük sağlamak için ter döktüler.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …