22 Şubat Perşembe , 2024

Gençler’den Çevre Temizliği Seferberliği

Erzincan Gençlik Merkezi üyesi gönüllü gençler, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin destekleriyle kentte çevre temizliği seferberliği başlattı.

Erzincan Gençlik Merkezi üyesi gönüllü gençler kentte çevre temizliği seferberliği başlattı. Kurutilek mevkiinde yapılan programa Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Gençlik Spor İl Müdürü Burak Mumcu, Gençlik Merkezi Müdürü Halil Ertuğrul Köroğlu, Temizlik İşleri Müdürü Bahadır Merdan, Erzincan Gençlik Merkezi liderleri ve gönüllü gençler katıldı.

Etkinlik kapsamında gençler ve belediye ekiplerince yol kenarları, ağaçlık ve otluk alanda kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirildi.  Toplanan çöpler çöp poşetlerine konuldu. Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun etkinlikte yaptığı açıklamada; “Erzincan Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Erzincan Gençlik Merkezi Gönüllülük Kulübü Çevre Timi’nin başlatmış olduğu “Temizlik Seferberliği” ne Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ile katılım sağladık.

Şehrimizde böyle faydalı bir etkinliği düzenleyen gençlerimize, Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu beyefendiye, Erzincan Gençlik Merkezi Gönüllülük Kulübüne ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.

Farkındalık oluşturmak, temiz bir Erzincan, temiz bir Türkiye bilincini yerleştirmek hepimizin asli görevi. Gençlerimize bunu aşılamak onlarla bu yolu yürümek daha güzel. Temiz bir Erzincan için emeği geçen gençlerimize, ekiplerimize teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra konuşan Gençlik Spor İl Müdürü Burak Mumcu ise; “Gençlik Merkezi olarak Çevre Kulübümüz her hafta sonu bir temizlik faaliyeti yürütmekte. Bugün de Erzincan Belediye Başkanlığımızla birlikte çevre temizliği etkinliği gerçekleştiriyoruz. Amacımız son günlerde malumunuz oldukça üzülüyoruz Hatay’da ve diğer bazı ilerde olan yangınlar. Çevre bilincimizi ve duyarlılığımızı biraz daha artırmak istiyoruz. Temizlik konusunu aşılamak ve duyarlı olmak adına böyle bir çalışma yapıyoruz. Daha temiz bir doğa ve daha temiz bir Erzincan’da yaşamayı arzu ediyoruz” diye konuştu.

Amaçlarının doğaya sahip çıkmak ve çevreyi temiz tutmak olduğunu belirten gönüllü gençlerden Şekire Nişancı “Erzincan Gençlik Merkezi Gönüllük Kulübü Çevre Timinde yer alan gençlerden biriyim. Çok güzel bir hareket başlattık. Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakabilmek için bu etkinliği düzenledik. Tüm arkadaşlara bu etkinliklere katılmaya davet ediyorum” dedi.

Bir diğer çevre gönüllüsü Zeynep Subaşı ise “Bu etkinliğimiz ile bir nebze de olsa çevre bilinciyle birlikte doğaya olan saygımızı arttırmaya gaye edindik.” İfadelerine yer verdi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …