Gençlik Kupası Sahibini Buldu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor haftası etkinlikleri kapsamında kadın futbol takımları arasında oynanan Gençlik kupasının sahibi Penaltı atışları sonrasında galip gelen Gençlerbirliği Kadın futbol takımı oldu.

Erzincan Demirkent Sentetik sahada oynanan Erzincan 2. Lig kadın Futbol takımı Gençler gücü ile 3. Lig kadın futbol takımı Gençlerbirliği spor arasında oynanan gençlik kupası final maçında gülen taraf penaltı atışları sonrasında 3. Lig ekibi Gençlerbirliği spor kadın futbol takımı oldu.

Futbolseverlerin yoğun ilgi gösterdiği ve Erzincan bölgesi hakemlerinden Kemal Baytekin’in yönettiği mücadelede favori gözüken ve  hafta içi gurubunda 4. Sırada yer alarak Malatya ilinde yapılacak olan PLAY OFF mücadelesine katılacak olan Gençler gücü kadın futbol takımı daha atak oyun sergilerken Erzincan’ı 3. Ligde temsil eden Gençlerbirliği Kadın futbol takımı da kontra ataklarla gol aradı. Çok fazla gol pozisyonunun olmadığı mücadelenin ilk devresi 0-0 sona erdi.

İkinci devreye de istekli başlayan ve ilk dakikalarda baskısını artıran Gençler gücü kadın futbol takımı özellikle kanat oyuncularının gayretleri ile pozisyon bulurken ileri kanat oyuncuları buldukları pozisyonları değerlendiremedi. Çok iyi Defans uygulayan 3. Lig kadın futbol takımı Gençlerbirliği kadın futbol takımı da gol bulamayınca mücadele 0-0 sona erdi.

Doğrudan penaltı atışlarına geçilen gençlik kupası mücadelesinde her iki takım kalecilerinin başarılı kurtarışları dikkat çekerken mücadele 3. Lig ekibi Gençlerbirliği kadın futbol takımı penaltı atışları sonrasında mücadeleyi 4-3 kazanarak kupanın sahibi oldu.

Mücadele sonrasında mutlu olduklarını ifade eden Gençlerbirliği Kadın Futbol takımı hocası Ali Aksu, “İlimizi temsil eden 2 kadın futbol takımımız bulunuyor. Birisi 2. Ligde diğeri 3. Ligde. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor haftası etkinlikleri kapsamında oynanan gençlik kupası maçı centilmence geçti. Kazanan Gençlerbirliği takımı oldu. Oyuncularımın tamamını kutluyorum. İlimizi 2. Ligde temsil eden Gençler Gücü kadın futbol takımımız da hafta içi 1. Lige çıkmak için PLAY OFF maçları oynayacak onlara da şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Gençlik kupasını kazanan Gençlerbirliği kadın futbol takımının madalya ve kupasını Erzincan Amatör Spor kulüpleri federasyonu başkanı Emin Turan’dan aldılar.

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …