20 Mayıs Pazartesi , 2024

Geri Dönüşüm Malzemelerinden Oyuncak Ürettiler

Erzincan Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi ( 380 Saat ) Kursunda kursiyerler tarafından üretilen oyuncaklar sergilendi.

Erzincan Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenen açılışa  İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ferhat Albayrak ve davetliler katıldı.

Halk Eğitimi Merkezinde yoğun olarak talep edilen kurslardan biri olan  “Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Eğitimi” kursunda 380 saatlik kursun ardından yapılan ürünler sergilendi. En az lise mezunlarının katılabildiği bu kursları tamamlayanlar iş bulabilme imkanını elde edebiliyorlar.

 

Halen devam eden bu kursta  kursiyerler ve kursun eğiticileri kurs konularına uygun olarak ürünler ortaya çıkarıyor. 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için tasarlanan ürünler halen devam etmekte olan kurs süresi içinde çalışılarak ortaya çıkarılmış olup çalışmalar devam ediyor. Ortaya çıkan oyuncakların en önemli özelliği ise tamamının atık malzemelerden, geri dönüşümünün sağlanmasıyla elde edildi.

Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Projesi” kapsamında kullanım ömrünü tamamlamış malzemelerin tekrar kullanıma sokularak ekonomik bir değer kazandırılması amaçlanarak 42 adet çocuk oyuncağı üretildi. Bu oyuncaklardan oluşan sergi hafta boyunca Erzincan Halk Eğitimi Merkezi sergi salonunda açık bulunacak.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …