9 Ağustos Salı , 2022

Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Projesine Destek Sürüyor

Erzincan’da “Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Projesi” kapsamında üretilen hediyeler öğrencilere dağıtıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayeleriyle sürdürülen “Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Projesi” kapsamında, Erzincan Halk Eğitimi Merkezinde üretilen malzemeler öğrencilere dağıtıldı.

Halk Eğitimi Merkezine bağlı olarak devam eden giyim üretimi ve moda tasarımı alanında görev yapan eğiticiler ve kursiyerlerin ürettiği 120 kalemlik, 20 okul çantası ve diğer hediyeler öğrencilere dağıtıldı.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü  Aziz Gün’ün katıldığı etkinlik Karakaya Köyü Gökbayrak İlk/Ortaokulunda düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Gün öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “âtıl durumda bulunan, kullanılmayan malzemelerle yeniden kullanabileceğimiz eşyalar üreterek tekrar kullanıp tasarruf sağlamış oluyoruz. Böylece hem bütçemize katkı sağlamış hem de çevreci bir anlayışla kaynaklarımızı etkili kullanmış oluyoruz” dedi. Daha sonra hazırlanan hediyeler öğrencilere dağıtıldı.

Diğer Haber

Belediye personelinden kan bağışına destek

Erzincan Belediyesi personeli Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışına destek verdi. Erzincan Beleyesi personeli, …