23 Haziran Pazar , 2024

GES projesi çalışmaları yerinde incelendi

Erzincan Belediye Başkanı  Bekir Aksun Kurutilek GES projesi çalışmalarını yerinde inceledi.

Belediye Başkanı  Bekir Aksun Belediye Encümen Üyeleri ve Birim Müdürleri ile birlikte Kurutilek GES alanında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Ülkemizin gün geçtikçe artan enerji ihtiyacı karşısında duyarsız kalmayan Erzincan Belediyesi, üretken belediyecilik anlayışıyla yenilenebilir enerji kaynaklarına olan yönelimiyle,  Çukurkuyu ve Kurutilek bölgesinde bulunan GES’lere ilaveten yine Kurutilek alanında 4 Megavat’lık Güneş Enerji Santrali yapım çalışmalarına devam ediyor.Fen İşleri Müdürlüğü kontrolünde Kurutilek mevkiinde 4 Megavat büyüklüğünde bir GES yapımına daha başlanılmış olup böylece Belediye öz kaynaklarına ilave gelir sağlanacak.

Belediye Başkanı  Bekir Aksun Belediye Encümen Üyeleri ve Birim Müdürleri ile birlikte Kurutilek GES alanında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Belediye Başkanı  Bekir Aksun burada yapmış olduğu açıklamasında GES Projesi hakkında bilgiler vererek şunları kaydetti; “Kurutilek mevkisinde bulunan GES alanındayız. 4 Megavatlık GES’imizi gerçekleştirmek üzere arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürmekteler kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum. Yapacağımız bu GES projesinin Belediyemize ve Şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …