16 Haziran Pazar , 2024

Gönüllü Gençlerden Masum Umutlara Yardım

Masum Umutlar adlı gönüllü bir topluluk kuran üniversite öğrencisi Beyzanur Kaya, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının kağıtlara resim olarak çizdiği hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.

Sivas’ta aile ve çevresiyle birlikte masum umutlar adlı gönüllü bir topluluk kuran Beyzanur Kaya okullardaki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yurtdışından, asker ve polis çevresinden temin ettiği yardımları belirledikleri illerdeki öğrencilere dağıtıyorlar. 64.dağıtımı Erzincan’da bulunan Fevzi Efendi İlkokulu öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiler. Kurban Bayramı öncesinde 60 öğrenciye ayakkabı ve tişört hediye ettiler.

Yardımların dağıtıldığı programa katılan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Onlar her zaman mutlu olsunlar diye masum umutlara gönüllü bu topluluk vasıtasıyla destek veren Türk polisi ve askeri personellerin yardımlarıyla çocukların hayallerini gerçekleştiriyorlar. Bu yardıma vesile olan Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Oğuz Tekcan ve Beyzanur Kaya’nın önderliğinde olan gönüllü bu topluluğa teşekkür ederim” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Fevzi Efendi İlkokulunda yaş pasta keserek öğrencilere getirilen hediyeleri dağıttı.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …