Güçlü Kadınlar Üreten Yarınlar

Hayatın her alanında farklı zorluklarla mücadele eden ve çeşitli zorluklar altında hayatını sürdüren çalışan kadınlar, her dönemde olduğu gibi bugünde zorlu hayat koşullarına karşı mücadelesini sürdürerek üretime katkı sağlıyor.

Bu mücadele sürecinde Türkiye ’nin her tarafında üreten, hizmet eden kadınlar iş hayatına da farklı bakış açıları katıyor. Bıkmadan üreten ve ürettikçe kazanan , kazandıkça ekonomiye ve topluma olumlu faydalar sağlayan kadınlar yaşamın içinde de kendi hikayelerini yazıyorlar.

Erzincan’da da Buğday Meydanı’na her hafta pazara getirilen ürünlerini satmaya çalışan kadınlar pahalılığın yaşandığı bugünlerde bir nebzede olsa ürettikleriyle ayakta kalmaya çalışıyor. Pazara ürettikleri ürünleri getiren kadınlar burada sattıkları ürünlerle de ev ekonomisine de katkıda bulunuyorlar.

Erzincan’ın yöresel lezzeti olan tandır ekmeği ve ketesini sabahın erken saatlerinde gelerek hazırlayan kadınlar ise; biz burada çalışarak hem üretiyoruz hem de ev ekonomisine kendimizce katkı sunuyoruz. Eskiden köylerde büyüklerimiz kendi ailesine kendine yetecek kadar yapardı ama şimdi artık yüzlerce ailenin evine tandır ekmeği yapıyoruz. Sadece Erzincan’da değil, büyük şehirlere tandır ekmeği gönderiyoruz.. Bizlerde üretime böyle katkı sunuyoruz. Emeğimizle çalışarak paramızı kazanıyoruz’ dediler.

Diğer Haber

Erzincan’da yatırımlar ve çalışmalar yerinde incelendi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte şehrin çeşitli …