16 Haziran Pazar , 2024

Gün, Hayat Boyu Öğrenme Haftasındaki Kursiyerleri Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Hayat Boyu Öğrenme Haftasında üstün gayret gösteren usta öğreticileri ve kursiyerleri kurs merkezinde Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Hasan Güneş’le birlikte ziyaret etti.

Özellikle pandemi döneminde halk eğitimi merkezi kurslarının pandemi kuralları çerçevesinde açık kalması ve üretime devam edilmesi için Milli Eğitim Bakanlığının büyük özen gösterdiğini, kursiyer sayılarındaki artışla birlikte sürecin verimli bir şekilde devam ettiğini ifade eden Aziz Gün, öğrenme kavramının hafta yıl gibi ifadelerle sınırlandırılamayacağını hayat boyu öğrenmenin her zaman her yerde her koşulda devam ettiğini söyledi.

Usta öğreticilerden kurs programları ile bilgi alan Gün, kursiyerlerle de tek tek ilgilenerek onların taleplerini dinleyerek kendilerine halk eğitimi merkezi kurslarının ne tür katkılar sağladığı sorusunu sordu. Kurslara ilginin pandeminin etkisini yitirmesiyle daha da artacağını, kurs merkezlerinin modern ve eğitim öğretime daha da elverişli hale getirileceğini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, ayrıca İŞ-KUR kapsamında açılan kurslarda kursiyerlerin hem ailelerinin ekonomisine katkı sağladığını hem de meslek sahibi olmalarının büyük avantajları olduğunu söyledi.

Kursiyerler halk eğitimi merkezi kurslarının kendilerine meslek sahibi yapmaları ekonomik, sosyal olarak şimdi veya gelecekte sağlayacağı avantajların kendileri için önemli olduğunu ve İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün ziyaretlerinden memnuniyetlerini ifade ettiler.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, kursiyerlerden özellikle eğitimlerine devam etmesini ve tamamlaması için mezun olmamış kursiyerlerin açık ortaokul ve açık liseye kayıtlarını yaptırmalarının gelecek açısından oldukça anlamlı olduğunu bu konuda daha da hassasiyet göstermeleri gerektiğini ifade etti.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …