Gün, ödül alan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü  Aziz Gün, Mustafa Doğan Anadolu Lisesini ziyaret etti. Gün, okul olarak ödül alan öğrenci ve öğretmenleri ziyaret ederek tebrik etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, ziyarette MEB ile TÜBİTAK iş birliğinde gerçekleştirilen “Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu yarışmasında final aşaması sergisinde “Pell Sayılarından Yeni Aile” adlı posterleri ile teşvik ödülüne layık görülen Melek  Bedir ve Eylül Deniz isimli öğrencilere ve danışman öğretmenlere İnan Durukan’a; yüzlerce proje arasından finallere kalmaya hak kazanan “Asal Mısın” adlı poster başvurusu ile Ceren Karakoç, Muhammet Emin Gömrükçü, Zehra Feyza Taştan adlı öğrencilere ve danışman öğretmen Murat Ağbaba’ya şehrin başarı ile temsil ettikleri için teşekkür etti.

Gerçekleşen ziyarette öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Gün, akademik başarının yanında milli ve manevi değerlerle donanmış, dürüst, ahlaklı bireyler yetiştirmenin önemini vurguladı. Tübitak projeleri, EBA ve yeni uygulamaya geçirilen ÖDS hakkında öğretmenlerle değerlendirmelerde bulundu. Erzincan ev sahipliğinde yapılacak TUBİTAK Bilim Olimpiyatlarına katılımı ve niteliği arttırıcı çalışmalar yapılmasını tavsiye edip okulda yürütülen çalışmalar hakkında okul yöneticilerinden bilgi aldıktan sonra ziyaret sona erdi.

 

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …