Gün: “Yaşadığımız Zorlu Süreç Sonunda Öğrencilerimize Telafi Programı Hazırlandı”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında uygulanacak olan “Telafide Ben de Varım” programı kapsamında Erzincan’da bulunan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise müdür ve müdür yardımcılarının katılımı ile İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün başkanlığında ve Şube Müdürü Yalçın Türkyılmaz’ın katılımları ile toplantı yapıldı.

Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda yapılan toplantıya saat 09.00’da okul öncesi ve ilkokul müdür ve müdür yardımcıları, saat 10.00’da ise ortaokul ve lise müdür ve müdür yardımcıları katıldı.

Yapılan toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, “1,5 yıldır yaşadığımız zorlu süreç sonunda öğrencilerimize telafi programı hazırlandı. Bu telafi programına ilimizdeki öğretmenlerimizden yeterlilik belgesi olanlar bu kurslarda görev alabileceklerdir. Yapılacak olan telafi programına öğretmenlerin, velilerin ve öğrencilerin katılımının sağlanması gerektiğini” söyledi.

Toplantıda “Telafide Ben de Varım” sitesinin tanıtımı yapıldı. Eğitim ve etkinliklere nasıl giriş yapılacağı anlatıldıktan sonra soru-cevap kısmı ile toplantı bitirildi.

Diğer Haber

Erzincan’da yatırımlar ve çalışmalar yerinde incelendi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte şehrin çeşitli …