20 Mayıs Pazartesi , 2024

‘Güvenli Okul Güvenli Gelecek’ Projesi

Erzincan’da  ‘Güvenli Okul Güvenli Gelecek’ projesi kapsamında bilgilendirme faaliyetleri sürüyor. Okullarda verilen eğitimlerde öğrenciler farklı konularda bilgilendiriliyor.

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, ‘Güvenli Okul Güvenli Gelecek’ projesi çerçevesinde kent te bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile çocuk polisinin görevleri konularında öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi.

Okullarda çocukların suçtan korunma yöntemleri hakkında bilgilendirme devam ediyor. Güvenli Okul Güvenli Gelecek Projesi kapsamında Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü birimlerince 2022/2023 Eğitim ve Öğretim yılında planlanan programlar sürüyor. Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından  Güvenli Okul Güvenli Gelecek Projesi kapsamında, “Polislik Mesleğinin Tanıtımı, Kişisel Güvenlik, Suçtan Korunma Yöntemleri, Çocuk Polisinin Görevleri, Siber Güvenlik, Trafik Güvenliği” konuları üzerine Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde; Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile birlikte, Özel Erzincan Doğa İlkokulu 285, Demirkent Atatürk İlkokulu’nda 50, Özel Uğur Anadolu Lisesinde 100, Akşemseddin İlkokulunda 100 öğrenci ve öğretmene bilgilendirme yapıldı.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …