13 Ağustos Cumartesi , 2022

“Hac Eğitim Seminerleri” Başlatıldı

Erzincan İl Müftülüğü, 2022 yılında kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik seminer düzenledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 Yılı Hac Organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarının haccı daha iyi anlaması ve öğrenmesi amacıyla Erzincan İl Müftülüğü organizesinde “Hac Eğitim Seminerleri” başlatıldı.

Haziran ayında yola çıkacak olan hacı adaylarının, hac ibadetini eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmelerini temin etmek amacıyla düzenlenen seminer Müftülük Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır, “Dünyanın en bahtiyar insanlarıyla şu anda karşı karşıyayız. Her şeyde bir hayır vardır. İki sene hacca gidilmedi. Ama bu sene az bir toplulukla hacca gideceksiniz. Doya doya oraları yaşayacaksınız. Ve inşallah salimen dönüp geleceksiniz. İki senenin ardından bu sene yarıdan daha az bir grupla hem Türkiye’den hem de diğer memleketlerden hacca gidilecek. Öyle olunca da orada gerek gittiğiniz zaman otellerde gerekse Kabe’ye giderken, tavaf ederken, Arafat’a çıkarken, Müzdelife’ye inerken, Müzdelife’de tavaf yaparken, tekrar Kabe’yi tavafa giderken hülasa her yerde Allah Teala’nın lütfuyla rahat ve huzurlu bir şekilde gidip geleceksiniz. Çıkacağınız bu kutlu yolculuğun şimdiden hayırlı olmasını, yapacağınız hac ibadetinizin makbul olmasını, hayırla gidip hayırla gelmenizi yüce Rabbimden niyaz ediyorum.” dedi.

Düzenlenen seminerde İl Müftüsü  Çakır ve İl Müftü Yardımcısı Kâzım Ural ve diğer seminer görevlileri; “Yolculuğa Çıkmadan Önce Maddi ve Manevi Hazırlık, Haccın Hikmeti ve Hacdaki Sembollerin Anlamı, Hac İbadetinin Gereği Olarak Bir Arada Yaşama Ahlakı, Kadınlara Özgü Konular, Genel Anlamıyla Hac ve Umre Menasiki, İbadet Bilinci ve Hac İbadeti, Hz. Peygamber (s.a.s.) Mescidi-i Nebevi ve Medine, Temel Sağlık Bilgileri” gibi konular üzerine sunumlarını yapacaklar.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …