Hastalık Yönetimi Platformu (HYP) Uygulaması İle Hastalıkların Önüne Geçiliyor

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, sağlık hizmet kalitesini artırmak amacıyla Sağlık Bakanlığı bünyesinde Hastalık Yönetimi Platformu (HYP) uygulaması geliştirildi.

Nüfustaki yaşlanma ve kronik hastalıkların artmasıyla bağlantılı olarak sağlık hizmetlerinin kaliteli bir şekilde sürdürülmesi önem arz etmektedir. Sağlık hizmet kalitesini artırmak amacıyla Sağlık Bakanlığı bünyesinde Hastalık Yönetimi Platformu (HYP) uygulaması geliştirildi.

HYP kullanımı ile; kronik hastalıkların erken teşhisi ve periyodik izlemlerle uygun tedavi edilmesi sağlanarak, hastalıkların semptom ve bulgularının kontrol altına alınması, komplikasyon izlemiyle bireylerin fonksiyon kayıpları yaşamalarının ve engelli hale gelmelerinin önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Bu kapsamda, Hastalık Yönetim Platformunun kullanımını desteklemek amacıyla oluşturulan saha ekibi tarafından aile hekimliği birimlerine yüz yüze ziyaretler yapılıyor.

Saha ziyaretleri sırasında karşılaşılan sorunların öncelikle il düzeyinde değerlendirilmesi, çözülemeyen sorunların ise çözüm önerileri Sağlık Bakanlığına iletiliyor.

 

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …