12 Ağustos Cuma , 2022

Hastane Öncesi Obstetrik Aciller Eğitici Eğitimi Gerçekleştirildi

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde “Hastane Öncesi Obstetrik Aciller Eğitici Eğitimi” düzenlendi.

Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin ve Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Yusuf Üstün’ün açılış konuşmaları ile başlayan eğitime, Prof. Dr. Ali Turhan Çağlar, Prof. Dr. Şevki Çelen, Prof. Dr. Merih Çetinkaya, Uzm.Dr.Sema Sanisoğlu, Uzm. Dr. Selma Karaahmetoğlu, Uzm. Dr. Nilüfer Akgün, Uzm. Dr. Seval Yılmaz Ergani, Dr. Nilüfer Emen, Hem. Kadriye Çelik ve ATT Filiz Karslı eğitimci olarak katıldı.

İl Ambulans Servisi Başhekimliği Eğitim Birimi koordinasyonunda 14 eğitmen ile 24 kursiyere, birinci gün teorik konuların anlatılması ve ikinci günde pratik uygulamalar ile eğitim tamamlandı.Bir otelde gerçekleştirilen eğitim programı, Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin ve Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Yusuf Üstün’ün açılış konuşmalarıyla başladı. Düzenlenen programda katılımcılara, bir ülkenin anne ölüm oranı ve bebek ölüm hıız önemli sağlık göstergesidir.Sağlık hi<zmeti sunumunun tüm başmaklarında anne ve bebek sağlığının korunması kritik önem taşımaktadır. Düzenlenen eğitimle, hastane öncesi acil sağlıok hizmetlerinin sunumunda personelin, ambulansta veya sağlıklı doğum eylemini gerçekleştirmesi, yeni doğan ilk bebeğin bakımı ve gebelerin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır denildi.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …