13 Ağustos Cumartesi , 2022

Hayat Boyu Öğrenme Etkinliklerinin 4.Gününde Sergi Açılışı Gerçekleştirildi

 Hayat Boyu Öğrenme Etkinliklerinin 4.Gününde yüzlerce eserin sergilendiği açılış yapıldı.

Hayat Boyu Öğrenme Etkinlikleri Kapsamında 4.gün etkinlikleri için Vali Mehmet Makas’ın eşi Elif MAKAS, Belediye Başkanı Bekir Aksun, eşi Ürküş Aksun, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, parti temsilcileri, şube ve kurum müdürleri, diğer protokol üyeleri ve davetlilerin katılımıyla Erzincan Halk Eğitimi Merkezinde sergi açılışı gerçekleştirildi.

El sanatları, moda tasarımı, giyim üretiminden, filografi, rölyef, resim ve ahşap yakmaya kadar yıl boyunca üretilen sergi salonunda yüzlerce eserin sergilendiği açılışta konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Gün, Halk Eğitim Merkezlerinin önemine dikkat çekerek: “Her zaman, her yerde ve herkes için hayat boyu öğrenme söz konusudur. Bu noktada her yaştan vatandaşlarımıza bu hizmetleri vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’de, nüfusa oranla kursiyer sayısı en fazla olan il olmanın da ayrı bir gururunu duyuyoruz.” dedi.

Elif Makas ve Ürküş Aksun eserleri yakından inceleyerek memnuniyetleri dile getirdiler. Elif Makas: “Geçen sene bu etkinliklere katıldığımda gerçekten çok beğendiğimi dile getirmiştim. Bu yıl tekrar katıldığımız bu sergide görüyoruz ki geçen senenin üzerine bir şeyler ekleyerek çıta daha da yukarılara taşınıyor. Hem sayı olarak hem de kalite olarak ürünler gerçekten çok başarılı. Erzincan Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletim Kooperatifinde bu ürünlerin satışı yapılarak kadınlarımıza ekonomik bir katkı sağlanabileceğini düşünüyorum. Emeği geçen herkesi tebrik ederim.” dedi.  Ürküş Aksun da sergi ile ilgili: “Ürünlerin tamamı güzide eserlerden oluşuyor. El emeği ve göz nuru bu eserleri yapan ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi. Sergi alanını gezen misafirler özellikle filografi eseri olan camii ile ilgili beğenilerini dile getirdiler.

Hafta boyunca süren etkinliklere katılmak isteyen herkes, Halk Eğitimi Merkezini ziyaret ederek eserleri yakından inceleyebilir ve kurslarla ilgili bilgiler alabilir açıklaması yapıldı.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …