Hayrettin Paşa İlkokulu Öğrencileri Benimle Satranç Oynar Mısın? Dedi

Hayrettin Paşa İlkokulu 4-C sınıf öğretmeni Nermin Gümüş Kayar ve öğrencilerinin 28 farklı ilden 67 öğretmenin katıldığı Benimle Satranç Oynar Mısın? adlı eTwinning projesi büyük ilgi topladı. Proje kapsamında öğrencilerin kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek kurum amirleri, kurum personelleri ile satranç oynamaları sağlanıyor.

Bu proje etkinlikleri çerçevesinde Satranç oynanacak kişiler arasında Vali, Kaymakam, Belediye Başkanı, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı, Hakim, Savcı, Müftü gibi toplumun önde gelen kişileri ziyaret ediliyor.

Hayrettin Paşa İlkokulu Müdürü Murat Burak San 4-C Sınıfı Öğretmeni Nermin Gümüş Kayar ve öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ü makamında ziyaret ederek satranç oynadılar. Öğrenciler proje ile satranç bilgisini artırırken çeşitli meslek gruplarını da tanıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının görevlerini tanıyarak bilgi sahibi oluyorlar. Öğrencilerin öz güven, iletişim kurma, kendini ifade edebilme gibi becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak proje ile Satranç sporuna karşı olumlu tutum geliştirebilmeyi hedefliyor. Sporun insanları yakınlaştıran, engelleri kaldıran, dostluklar kurduran bir etkinlik olduğunu göstermek amacıyla yürütülen proje etkinliğine katılan öğrencilerin duygu ve düşüncelerinin aktarılmasını sağlanarak, Etkinlik sırasında öğrencilerin neler hissettikleri, hangi duyguları yaşadıklarını anlatmalarını istenecek. Proje sonunda yapılan etkinliklerle alakalı bir kısa video ve afiş hazırlanacak, öğrencilerin deneyimlerini anlattığı yazılardan örnekler paylaşılacak.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …