20 Mayıs Pazartesi , 2024

Hayvan Bakımevleri denetimleri devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Erzincan Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen geçici hayvan bakımevleri denetimleri devam ediyor.

Denetimler, DKMP Erzincan Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kontroller eşliğinde yapıldı. DKMP Erzincan Şube Müdürü Kadir Kahraman, tesisteki faaliyetleri ve misafirleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun   “Yasaklar” başlıklı 14 üncü  maddesi (a) bendi kapsamında yasaklanan; hayvanlara kasıtlı  olarak kötü davranılması, acımasız ve zalimce işlemler yapılması, dövülmeleri, aç ve susuz bırakılmaları, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmaları, bakımlarının ihmal etmesi, fiziksel ve psikolojik acı çektirilmeleri gibi olumsuz durumların söz konusu olup olmadığı denetlendi.
Geçici hayvan bakımevlerinde sahipsiz hayvanların bakımı ve rehabilitasyonu işlemleri gerçekleştirilirken, söz konusu maddenin ihlal edilmemesi, hayvanların bakım ve tedavi işlemlerinin kanun kapsamında gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği titizlikle incelendi.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …