Hediye Ayakkabılar Öğrencileri Sevindirdi

Erzincan’da FLO Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından eğitime destek olmak adına bin 225 öğrenciye ayakkabı hediye edildi. Hediye edilen ayakkabıların ilki Dr. Cihat Ziya Ulukök İlkokulunda 90 öğrenciye, Güllüce İlkokulunda 20 öğrenciye ve İnönü İlkokulunda 20 öğrenciye verildi.

Ayakkabılar, Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, FLO Ayakkabı Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Bayraksoy ve Kızılay Erzincan Şube Başkanı Volkan Burak Mumcu’nun katılımıyla öğrencilere verildi.

Dağıtımda bir açıklama yapan Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, “İçerisinde bulunduğumuz bu pandemi sürecinde öğrencilerimize verilen bu hediyeler bize göre çok anlamlı ve değerlidir. Bugünün çocukları yârinin geleceği olan siz öğrencileri ısıtacak bu ayakkabılar bizleri de ziyadesiyle memnun etmiştir” dedi.

Daha sonra konuşan Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün ise;  “2020-2021 Eğitim öğretim yılında başta köy okullarımızda öğrenim görmekte olan öğrencilerimize bu hediyeler dağıtılacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar.” sözünden yola çıkarak toplumun her kesiminin çocukları koruyup kollaması gerekmektedir. Bugünkü hediye dağıtımında da FLO firması bunu yapmaktadır. Bizlerde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza elimizden gelen her türlü fedakârlığı yapmalıyız. İstanbul’dan kalkıp buralara kadar gelen FLO Ayakkabı Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Bayraksoy’a, bize burada eşlik eden Vali Yardımcımız Sayın İhsan Ayrancıya teşekkür ederim. Buradaki dağıtımdan sonra kalan diğer ayakkabılar bir plan dâhilinde diğer okullarımızda dağıtılacaktır” dedi.

Son olarak konuşan FLO Ayakkabı Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Bayraksoy öğrencilere; “Sizlerin çok kitap okuduğunuzu öğrendik, bu pandemi sürecinde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyduğunuzu öğrendik, bunun için sizleri ödüllendirmek üzere buradayız. Öğretmenleriniz bizlere sizler için hep çok iyi şeyler söylediler, sizleri tebrik ediyor başarılar diliyoruz. Bizim buralara kadar gelmemizde sizlerle buluşmamıza sebep olan Kızılay ekibine de teşekkür ederim. Kitap okumaya devam, kurallara uymaya devam” dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …