12 Ağustos Cuma , 2022

Hobi Olarak Başladı, Binlerce Antika ve Nostalji Eser Biriktirdi

Erzincan’da hobi olarak başlayan esnaf Hasan Akın, yüz binlerce antika ve nostaljik eser biriktirdi. Akın, yıllarca biriktirdiği antika eşya ve nostaljik ürünler ile müze açmak istiyor.

Erzincan’da  Merkez İnönü Mahallesi’nde esnaf olan  55 yaşındaki Hasan Akın, 14 yıl önce ikinci el eşya alım satım işi yapmaya başladı. Geçen yıllar içerisinde ikinci el eşyalarla birlikte gelen antika ve nostalji ürünleri de hobi olarak almaya başlayan Akın, bu zaman diliminde  yüz binlerce eser biriktirerek iş yerinde sergilemeye başladı. Hobi olarak başlanan işin ardından zaman içerisinde çok sayıda antika eşya ve nostaljik ürün biriktiren Akın, İl dışından da yoğun talep gördüğünü belirtti. Akın, satmak yerine daha çok biriktirip müze açmak istiyorum dedi.

Esnaf Hasan Akın, iş yerinde her türlü nostaljik eşyanın olduğunu söyleyerek: “1981 yılından beri esnaflık yapıyorum. Uzun yıllardır da  ikinci el ev eşyası işi ile uğraşıyorum. Bu işle  uğraşırken nostaljik malzemeler, ürünlerde denk geldikçe aldım. Hobi olarak başlamıştım aslında ama gittikçe çoğaldı. Şimdi küçük bir antikacı gibi oldum. İleride de müze yapmak istiyorum. 300 yıllık ürünler de bulunuyor. 100 yıllık 70-80 yıllık malzemeler de var. Başka şehirlerden de gelip giden çok oluyor. Para ile de satıyorum, para karşılığında da eşya bulduğumda alıyorum ama şuan daha çok amacım biriktirmek. Biriktirmeyi daha çok seviyorum, çünkü koleksiyonu seviyorum’ dedi.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …