21 Şubat Çarşamba , 2024

Hüsn-ü Hat ve Kaligrafi Sergi Açılışı Gerçekleştirildi

TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi sanat atölyesinde hafta içi ve hafta sonları düzenlenen hüsn-ü hat ve kaligrafi kurslarının yılsonu sergisi düzenlendi.

Sanat atölyelerinde bir yıl boyunca öğrenciler tarafından yoğun emek harcanarak hazırlanan 20 adet çerçeveli, 5 adet tuval, 50 adet karton tablo ve 46 adet muhtelif porselen tabaktan oluşan toplam 121 adet eser 13 Haziran Salı günü Erzincan Park AVM’de sergilendi.

Açılışa Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Müftüsü  Muharrem Gül, İl Millî Eğitim Müdür Vekili Ferhat Albayrak ve Şube Müdürü Fikret Ayaz, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, öğrenci velileri ve basın mensupları iştirak ettiler.

Açılış sonrasında  TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Uğur Mutlu katılımcılara günün anısına öğrenciler tarafından hazırlanan eserlerden takdim ederek bu anlamlı etkinlikte öğrencileri yalnız bırakmadıkları için kendilerine teşekkür etti ve akademik çalışmaların yanı sıra bu tür sosyal ve kültürel faaliyetlere de hız kesmeden devam edeceklerini ifade etti.

Diğer Haber

Belediye’den Kadrolu İşçilere Yüzde 65 Zam Yapıldı

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında, Erzincan Belediyesine çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına taban yevmiye ve sosyal haklar …