“Huzurlu Bir Tatil Geçirmenizi Temenni Ediyorum”

Erzincan Valisi Mehmet Makas, yarıyıl tatili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Makas mesajında; “Kıymetli Öğretmenler, Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler, 2020- 2021 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemini salgına rağmen büyük bir sabırla, başarılı bir şekilde bitirmenin mutluluğunu ve hazzını yaşıyoruz. Salgın sürecinde bilgilerini ve zihinlerini canlı tutmak amacıyla uzaktan eğitime ellerinden geldiğince katılım sağlayarak, emeklerinin karşılığını görebilmek adına gayret gösteren öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu süreç tamamlandıktan sonraki sağlıklı günlerde tüm öğrencilerimizi, öğretmenleri ile buluşabilmelerini görebilmek için sabırsızlanıyoruz.

Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı; üreten, paylaşan, fikirlerini hoşgörü ortamında tartışabilen, en önemlisi de bilim ve teknolojide geleceğe yön veren ve değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyor, hedefimize de ancak ve ancak eğitimle ulaşabileceğimizin bilinciyle hareket ediyoruz.

Salgın nedeniyle okullarımızı, derslerimizi evlere taşıdık. Derslerimizi uzaktan eğitimle gördük. Bu süreçte özverili tutumlarından ötürü Maarif kadromuza ve desteklerini hiç esirgemeyen velilerimize teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki ebeveynlerimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi başarıları ile değerlendirip yüreklendirecek. Bugün alınan karneler, çocuklarımızın bir dönem boyunca göstermiş oldukları performanslarının belgesidir. Bu karneler aynı zamanda velilerimizi, öğretmenlerimizi de bağlar. Başarı da başarısızlık da eğitimin tüm paydaşlarının mesuliyetindedir. Çocuklarımızın başarılı olduğu alanları övmekle beraber, eksiklerini de tamamlamanın yollarını hep birlikte bulacağız. Çocuklarımızın eğitim yolculuklarında zaman zaman karşılaşacağı zorlukları velilerimizle öğretmenlerimizle birlikte aşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimizin ve velilerimizin göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmaların semeresinin alındığı karne gününde hepinizi içtenlikle kutluyor, huzurlu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …