16 Haziran Pazar , 2024

İHH’dan Suriye’ye 80’inci Yardım Tırı

Erzincan’da İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde hayırseverlerden temin edilen  yakacak malzemesi bulunan 80. Yardım tırı, Suriye’ye gönderildi.

Erzincan İHH İnsani Yardım Derneği Basın Sözcüsü Halil İbrahim Akkoyunlu, dernek binası önünde düzenlenen açıklamada:  ‘Erzincan iHH olarak bugün burada her ay düzenli olarak göndermeye   çalıştığımız iyilik yükümüzün 80. sini uğurlamak için toplandık. Hepimizin bildiği gibi Dünyanın farklı Coğrafyalarında devam eden Savaşlar, çatışmalar, kuraklık ve doğal afetler, siyasi ve ekonomik problemler gibi nedenlerle milyonlarca insan çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor ve özellikle gönül coğrafyalarımızda yaşanan   zulümden  dolayı kan ve göz yaşı dinmiyor insanlık zalimin  elinden Zulüm görürken bizlerde bu haksızlık karşısında tarafımızı belli ederek yardımlarımızla  destek olmaya devam ediyoruz. 2021 yılında hala vatanını ve evlerini  terk etmek zorunda kalan göç yollarında ,mülteci teknelerinde yaşamını kaybeden mazlumlar var.  Bir  tarafta  türlü zenginliklere sahip olan ülkeler varken diğer yanda en temel hayati ihtiyaçlarına  ulaşamayan ülkeler ve mağdur insanlar var. Her geçen gün milyonlarca insan yaşam, barınma, beslenme, sağlık ve eğitim gibi temel insani haklarından mahrum kalmakta, bizlere düsense bu mağduriyetin bir nebze olsun giderilmesi için insani ve değer sorumluluklarımızı yerine getirip elimizden gelen yardımları din, dil ,ırk ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktır.

Bu bağlamda Erzincan İnsani Yardım Derneği olarak  bugüne  kadar  vefalı halkımızın destekleriyle topladığımız ihtiyaç  malzemelerinden oluşan yardımları milyonlarca muhtaç  aileye ulaştırdık ve ulaştırmaya devam ediyoruz. Olumsuz kış   şartlarının da etkisini gösterdiği şu zor günlerde mülteci kamplarında yağan karların altında  bir lokma ekmeğe bir yudum  suya muhtaç  olarak yaşam mücadelesi veren mahzun çocuklar  soğuktan donmasın diye (27 ton)  KÖMÜR dolu 80. insani yardım tırımızı bir kez daha siz değerli halkımızın destekleriyle Suriye’nin idlib bölgesindeki mülteci kamplarına gönderiyoruz. 2022’nin İkinci  iyilik tırımız olan 81. yardım tırını da önümüzdeki hafta içi  göndereceğiz bu konuda  Hayırsever  Halkımızın desteklerinizi bekliyoruz’ dedi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …