İl İstişare Toplantısı Yapıldı

Türkiye’nin 27’nci ve son Başbakanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Binali Yıldırım başkanlığında İl İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

 

 

Bir dizi temaslarda bulunmak ve programlara katılmak üzere Erzincan’a gelen Türkiye’nin 27’nci ve son Başbakanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın organize ettiği İl İstişare Toplantısı’na katıldı.

 

AFAD İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen programa; Ankara Milletvekili ve AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, Erzincan’daki bütün kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mehmet Makas, Erzincan’da yapımı tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi. Vali Makas, Erzincan’da ki kamu ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile düzenlenen istişare toplantısına katılımından dolayı Son Başbakan Binali Yıldırım’a teşekkür etti.

 

Ardından konuşan Türkiye’nin 27’nci ve son Başbakanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Binali Yıldırım, Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, özellikle Pandemi sürecinde yapılan çalışmalar ve alınan önlemlere dikkat çekti. Bu süreçte ekonomik olarak devletin; üreticinin, esnafın ve vatandaşının yanında olduğuna değinen Son Başbakan Binali Yıldırım, normalleşme sürecinden sonra Türkiye’nin ekonomik olarak daha iyi yerlere geleceğine inandığını söyledi.

 

Konuşmaların ardından soru cevap şeklinde devam eden istişare toplantısında katılımcıların talep ve sorunlarını not alan Son Başbakan Yıldırım ve Vali Makas, soruları yanıtladı. Vatandaş çözüm odaklı istişarelerde bulunuldu.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …