20 Mayıs Pazartesi , 2024

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

2023 yılı 1’inci İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mehmet Makas başkanlığında yapıldı.

AFAD Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Çağrı Çırak, Vali Yardımcısı Ömer Özbay, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, İlçe Kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge temsilcileri ve il müdürleri katıldı.

Toplantının başlangıcında değerlendirmelerde bulunan Vali Mehmet Makas, Erzincan’ın  her yönden kalkınması ve gelişmesi, hemşehrilerimizin refahı için 2022 yılında yapılan ve 2023 yılında yapılacak olan çalışmalar nedeniyle yatırımcı kurumların il ve bölge temsilcilerine teşekkür etti. Vali Makas konuşmasının devamında, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın şiarıyla derdimiz insanlarımızın aldığı hizmetler bağlamında tüm Erzincan’da memnuniyet oluşturmak. 2022 yılında bu memnuniyeti oluşturdunuz. Hepinize teşekkür ediyorum. 2023 yılında da çok hızlı bir şekilde üzerinize düşen görevleri ifa edeceğinize, yatırımları yapacağınıza dair inancımız tamdır.” dedi.Değerlendirmelerin ardından Valilik İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Engin Ustaoğlu tarafından Erzincan’da ki yatırımlara ait veriler ile ekonomik göstergelere ilişkin sunum yapılarak, veriler salonda bulunan katılımcılar ile paylaşıldı.

Daha sonra sırasıyla yatırımcı kuruluşların Erzincan  genelinde yürüttükleri çalışma ve projeler hakkında kurum yöneticileri tarafından sunum eşliğinde bilgiler verilerek, koordinasyonu gerektiren konularda ilgili birim yöneticileri ile fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …