İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Toplandı

Erzincan İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu e-konferans yöntemi ile komisyon üyelerinin katılımı ile yapıldı.

Toplantıda eğitim ve öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında millî eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda çözüm önerileri görüşüldü. Eğitim ve öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak ilke ve yöntemler üzerinde duruldu.

Toplantı İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün Millî Eğitimin faaliyetleri hakkında sunum eşliğinde bilgiler vermesiyle devam etti.  Toplantıda 2023 eğitim vizyonu ışığında 2020-2021 eğitim öğretim yılı hedefleri ve ilimizin durumu, Temel eğitim düzeyi hedefleri ve okul öncesi, ilkokul-ortaokullarımızda karşılaşılan sorunlar, Mesleki ve teknik eğitime yönelik hedefler ve karşılaşılan sorunlar, mesleki eğitimin güçlendirilmesi, Din öğretimi alanındaki hedefler ve karşılaşılan sorunlar, Genel ortaöğretim hedefleri ve sorunları, Okul rehberlik ve özel eğitim hedefleri ve karşılaşılan sorunlar, ilimizde özel öğretim çalışmaları, Hayat boyu öğrenme çalışmaları, okulların fiziki yapıları, mali durumları ve altyapı konu başlıkları üzerinde katılımcıların önerileri de alınarak değerlendirmeler yapıldı.

Konu başlıkları üzerinde değerlendirme yapıldıktan sonra çözüm önerilerinin de görüşüldüğü toplantıda, katılımcılara İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından teşekkür edilerek iyi dilek ve temennilerle bitirildi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …