İletişim Başkanlığı’ndan Yerel Medya Buluşması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Medya Derneği’nin birlikte yürüttüğü proje kapsamında Erzincan’da medya sahiplerine ve temsilcilerine “Çok Kanallı Yayıncılık İçerik Yönetim Sistemi” anlatıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Erzincan’da yerel medya buluşması düzenlendi. İletişim Başkanlığı ile Medya Derneği’nin birlikte yürüttüğü proje kapsamında Erzincan’da yerel medya temsilcilerine “Çok Kanallı Yayıncılık” sistemi hakkında bilgi verildi.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Erzincan Bölge Müdürlüğünde gerçekleşen programa Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Erzincan Bölge Müdürü Yahya Tekin, Daily Sabah Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Osman Bahattin Dirlik, Daily Sabah köşe yazarı Merve Şebnem Oruç ile Daily Sabah Multimedya yöneticisi Rahmi Osman Kaçmaz,Kazankaya Gazetesi Sahibi Mustafa Özsoy , Özsöz Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Eren Varlı, medya sahipleri ve temsilcileri katıldı.
Kısa bir açılış konuşması yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Erzincan Bölge Müdürü Yahya Tekin, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Medya derneğinin birlikte yürüttüğü ’Yerel Medya Buluşmaları programımıza hoş geldiniz. Proje kapsamında yerel medya çalışanlarını bir araya getirerek Medya alanında değişen gelişmeler ile çok kanallı yayıncılık sistemi ile yerel medyanın karşılaştığı sorunların paylaşılacağı verimli bir toplantı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Daily Sabah Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Osman Bahattin Dirlik, Daily Sabah köşe yazarı Merve Şebnem Oruç ile Daily Sabah Multimedya yöneticisi Rahmi Osman Kaçmaz sesli, görüntülü ve yazılı basına ilişkin çok kanallı yayıncılık ve dijital medya konusunda gazetecilere sunum yaptı.
Toplantının moderatörlüğünü yapan Osman Bahattin Dirlik, uluslararası yayın yapan Daily Sabah’ın kuruluş hikâyesi ile dijital medyadaki yeri hakkında bilgi verdi. Toplantıda konuşma yapan yazar Merve Şebnem Oruç da, 50 yaş üstünün sosyal medya ve dijital teknolojilere karşı direnci olduğunu söyledi. Oruç, çağı yakalamak ve daha fazla kitleye ulaşmak adına dijital yayıncılığın avantajlarını katılımcılarla paylaştı. Rahmi Osman Kaçmaz da, çok kanallı yayıncılığın temel hedefleriyle basılı yayınların dijital mecraya entegrasyonu ile avantajlarını anlattı. Basın mensuplarının ilgi gösterdiği sunumda sorular ve öneriler alındı. Sunumların ardından programa katılan gazetecilerin sorularının cevaplandırılması ve toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …