20 Mayıs Pazartesi , 2024

İşletmeler denetlendi

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde zabıta ve polis ekipleri tarafından işyerlerine yönelik denetim gerçekleştirildi.

Erzincan’ın Refahiye İlçe merkezindeki market, bakkal, fırın gibi çok sayıda işletme  etiket, fiyat, hijyen, gramaj ve diğer kurallara uygunluk konularında Refahiye Belediyesi ile koordineli bir şekilde oluşturulan denetim ekipleri tarafından denetlendi.
Belediye Zabıta Yönetmeliği ve Hıfzısıhha Kanunu kapsamında yapılan denetimde Belediye Zabıta personel ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli görev yaptı.
İşletmelere özellikle ürünlerin son kullanma tarihleri, gramaj uygunluğu ve reyon etiket fiyatı ile kasa fiyatı uyumu konusunda hassasiyet göstermeleri ve belirlenmiş olan kurallara riayet etmeleri ve uygunsuzluğu tespit edilen  işletmeler hakkında idari para cezası uygulanmak üzere tutanak tanzim edileceği gibi önemli konular hususunda gerekli uyarılarda bulunuldu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kaymakam Eyüp Kaykaç; “Halkımızın sağlığı ve güvenliği her şeyin üstündedir. Bu nedenle bu tür denetimlerimizin sık sık yapılmasını sağlayacağız.” dedi.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …