Jandarma Komutanlığı’ndan, Trafik Güvenliği Eğitimi

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı tarafından “Trafik Güvenliği Eğitimi” verildi. Gerçekleştirilen eğitimler kapsamında Erzincan Jandarma sorumluluk sahasındaki İlköğretim Okulu öğrencilerine, EBA ve Zoom uygulamalarıyla trafik güvenliği anlatıldı.

Konuya ilişkin olarak Erzincan Valiliğinden yapılan yazılı basın açıklamasında; “Jandarma Genel Komutanlığına tevdi edilen trafik görevlerinin bir parçası olarak, paydaş olunan projeler (Trafik Dedektifleri, İyi Dersler Şoför Amca vb.) dâhilinde veya İl Jandarma Komutanlığı’nın belirlediği alanlarda çocuk ve yetişkin yol kullanıcılarına yönelik trafik güvenliği eğitimleri verilmektedir.

2020 yılında okullarda uzaktan eğitime geçilmesi ve pandemi koşulları nedeniyle yerinde eğitimlerin verilememesinden ötürü; Valiliğimiz onayı ile 15 Aralık 2020 tarihinden itibaren, İl/İlçe Milli Eğitim ve İlköğretim Okul Müdürlükleri ile koordine edilerek, Erzincan Jandarma sorumluluk sahasındaki İlköğretim Okulu öğrencilerine, EBA ve Zoom uygulamaları üzerinden Erzincan İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik Tim personeli tarafından trafik güvenliği eğitimleri verilmeye başlanılmıştır. Uzaktan ve yerinden eğitim durumuna göre trafik güvenliği eğitimlerine 2021 yılında da devam edilecektir” ifadelerine yer verildi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …